פצעי בגרות

פצעי בגרות הם תופעה אשר מתחוללת בעור של לא מעט מבני הנוער המצויים בפרק גיל זה. מדובר בתופעה הורמונלית אשא באה לידי ביטוי בפצעים שונים בפנים של הנער או הנערה הסובלים מהם ובאזורים אחרים בגוף כגון: כתפיים, ידיים גב ועוד. לא מעט בני נוער קוראים לתופעה מטרידה זו: חצקונים. המונח הרפואי המגדיר את התופעה קרוי: אקנה. חשוב מאוד לטפל באקנה בצורה נכונה, בכדי שהפצעים לא יצרו מלקות בפנים או בכל מקום אחר בו הם מצויים לאחר שהם יחלפו. לכן, התשובה לשאלה: איך להעלים פצעים מהפנים? יכולה להיות מגוון אופציות טיפול שונות, אך הדבר החשוב ביותר לזכור הוא: לא באופן עצמאי. אם חשבתם שלפוצץ חצקונים זה הדבר שיסייע להם להעלם, הרי שטעות בידכם.


פצעי בגרות ואקנה – במה מדובר
כאמור, פצעי בגרות הם תופעה שבכוחה להסב לנער או לנערה הסובלים ממנה עוגמת נפש רבה. בגיל זה, יש ערך, משמעות וחשיבות רבה למראה הוויזואלי של הנער או הנערה. התמודדות עם פצעי בגרות היא דבר אשר מעיב הן על הדימוי העצמי שלהם והן על המראה החיצוני שלהם. לכן, כל נער ונערה הסובלים מאקנה או מפצעי בגרות, וודאי שואלים את עצמם: איך מטפלים בחצ’קונים. אם תהיתם מהי בעצם האקנה או ממה נוצרים פצעי הבגרות, הלא שהגוף של כל אחד מאתנו מכיל לא מעט זקיקי שערות בבלוטת חלב אשר מפרישים חומר שומני.

חומר שומני זה נקרא: סבום.  במידה ובלוטות החלב מפרישות יותר מדי מהחומר הזה, הוא עלול לחסום את זקיק השערות. חסימה בזקיקי השערות יכולה לגרום להיווצרות דלקת בזקיקי השערות ובבלוטות החלב, דבר אשר יוצר את פצעי האקנה. פצעי האקנה יכולים לבוא ידי ביטוי בשתי צורות שונות: פצעים מוגלתיים לבנים המכילים מוגלה מתחת לעור או פצעים בעלי ראש שחור. כך או כך, מדובר בתופעה אשר משפיעה באופן מהותי על המראה החיצוני של הנער או הנערה או הסובלים ממנה ובהתאם לכך, על הביטחון העצמי שלהם.

חייגו עוד היום 072-33-80-510 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

חייגו עוד היום
072-33-80-510 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

כיצד מטפלים בפצעי בגרות
בכדי להתמודד עם פצעי בגרות בצורה הטובה ביותר, הרי שחשוב מאוד לזכור שאין להתעסק בפצעים באופן עצמאי. כלומר: אין לפוצץ את הפצעים כאשר הם מופיעים בכדי להעלים אותם ואין להשתמש בחומרי חיטוי שונים. חשוב מאוד לפנות לטיפול של אנשי מקצוע המכירים את התחום היטב ויודעים כיצד לגשת אליו. טיפול עצמאי ולא נכון באקנה יכול ליצור צלקות בעור גם לאחר שייעלמו הפצעים וחשוב מאוד לזכור את זה. אתם וודאי שואלים את עצמכם: אז איך לטפל באקנה בפנים.

ובכן, ניתן לטפל באקנה בשיטות שונות. ניתן ליטול כדורים שיכולים לסייע בפצעים, אך תופעות הלוואי שלהם יכולות להיות הרסניות לגוף, ניתן להשתמש בתכשירים שונים וניתן לגשת אל אנשי מקצוע המטפלים באקנה בצורה ייחודית ומועילה. כך למשל, מדיקל סנטר מהווה כיום את המרכז הטוב ביותר בטיפול באקנה. באמצעות שיטות חדשניות ומועילות, יסייעו לכם אנשי המקצוע במרכז להעלים את האקנה מהפנים שלכם, מבלי לפגוע בעור הפנים.

דילוג לתוכן